Hudba a film

Mireille Mathieu pricestuje opäť do Bratislavy už túto jeseň

"Legenda svetového šansónu, francúzska speváčka Mireille Mathieu pricestuje 27. októbra 2017 opäť do Bratislavy, aby potešila svojich fanúšikov."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 24. júla 2017 5:41
Mireille Mathieu, obľúbená francúzska šansoniérka, pricestuje opäť do Bratislavy už túto jeseň Foto: JVS Group
Spoločne so svojím orchestrom vystúpi v Incheba Expo Aréne, kde koncertovala aj minulý rok pred vypredaným hľadiskom. Jej minuloročný bratislavský koncert bol vypredaný v rekordnom čase. Vstupenky na tohtoročný koncert sú v predaji v sieti Ticketportal.

Charizmatická francúzska šansoniérka Mireille Mathieu začala svoju hudobnú kariéru v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, za tento čas stihla nahrať viac ako 1200 skladieb, vydať viac ako 40 albumov a vystupovať po celom svete.

Mireille Mathieu je priamou nástupkyňou ikonickej Edith Piaf. Fanúšikovia si ju zamilovali vďaka slávnym skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale aj vďaka jej typickému účesu, krátkou ofinkou, ktorá sa stala vo svojej dobe módnym hitom. Počas svojej kariéry stihla Mathieu koncertovať na všetkých kontinentoch sveta a je taktiež známa tým, že dokáže spievať v niekoľkých svetových jazykoch. Spolupracovala napríklad s hviezdami ako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, či Paul Anka. Všeobecne je považovaná za najvýznamnejšiu súčasnú šansónovú speváčku.

Mathieu vystúpila v bývalom Československu v roku 1967 a v roku 1985 v rámci festivalu Bratislavská lýra. Potom nasledovala dlhá prestávka, aby sa vrátila až v roku 2016. V beznádejne vypredanej Incheba Expo Aréne ohúrila fanúšikov obdivuhodným dvojhodinovým koncertom a brilantným hlasom v spoločnosti sprievodného orchestra zaspievala svoje najslávnejšie piesne. Za precízny hlasový prejav, charizmatické vystupovanie a vrelú komunikáciu s publikom si vyslúžila niekoľkonásobný potlesk v stoji. Záujem o jej vystúpenie bol skutočne veľký, vstupenky boli vypredané v priebehu rekordne krátkeho času.
Francúzska speváčka sa do Bratislavy rozhodla znovu vrátiť.
Svojich fanúšikov poteší 27. októbra 2017 v Incheba Expo Aréne.
Vstupenky sú k dispozícii na predajných miestach siete Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk.

Komentáre