Hudba a film

OBRAZOM: Takto svoju osemnástku oslávil festival Pohoda

"Festivalový program predstavil svetové hudobné projekty na čele so skupinami Kraftwerk, Travis, Suede, Disclosure či Kelis, ale aj spisovateľov, výtvarníkov a tanečníkov, množstvo divadiel a filmov."

TASR, 14. júla 2014 14:00
Pohoda 2014 Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Jeden z najpopulárnejších slovenských festivalov, Bažant Pohoda, je už „dospelák“. Tento rok sa konal už jeho osemnásty ročník, počas ktorého sa na trenčianskom letisku na devätnástich scénach predstavili špičkové svetové hudobné projekty na čele so skupinami Kraftwerk, Travis, Suede, Disclosure či Kelis, ale aj desiatky spisovateľov, výtvarníkov a tanečníkov, množstvo divadiel a filmov.

Návštevníci mali možnosť navštíviť aj zaujímavé debaty, rôzne workshopy či bohatý detský program. Program sa skončil v nedeľu ráno tradičným Vítaním slnka, tento rok v podaní Zakarpatského národného zboru z ukrajinského Užhorodu, a záverečnými ekumenickými bohoslužbami.

Nádherní ľudia Pohody


„Bol to opäť krásny ročník s mnohými silnými momentmi. Sme šťastní, priebeh festivalu bol bezproblémový, veríme, že ľudia zažili spolu tri pekné dni,“ povedal na záverečnej tlačovej konferencii riaditeľ festivalu Michal Kaščák. Spokojnosť prejavilo aj množstvo interpretov, či už priamo na festivale alebo na svojich sociálnych sieťach.

Pohoda 2014 Foto: TASR/Radovan Stoklasa
„Ďakujeme, nádherní ľudia Pohody,“ uviedla na svojom oficiálnom Twitteri britská skupina Molotov Jukebox a jej basák Tom Wilson ešte pridal: „Oficiálne najhlasnejšie festivalové publikum, pred akým sme hrali. Ďakujeme, že sme tu mohli byť, úžasné!“ Ich krajanov The Correspondents tiež nadchla skvelá atmosféra: „Bolo to nečakane epické,“ vyjadrili sa a po slovensky dodali: „Dakujeme!“

Elektronické duo Mount Kimbie sa tiež zamilovalo do silnej atmosféry trenčianskeho letiska: „Sme na letisku. A momentálne letisko milujeme.“ East India Youth: „Veľa lásky Pohode – je to nádherný festival. Mali sme sa brilantne a bolo o nás výborne postarané.“

Skupina Travis, ktorej koncert na hlavnom Bažant stage patril k absolútnym vrcholom festivalu, ďakovala priamo z pódia uprostred svojho dvojhodinového setu: „Ďakujeme organizátorom tohto festivalu,“ kričal do mikrofónu frontman Fran Healy a spokojne oznamoval návštevníkom: „Dostali sme chutné jedlo a majú tu úplne čisté toalety.“Priamo na trenčianskom letisku sa predalo už aj 3 318 permanentiek na nasledujúci ročník festivalu, ktorý sa uskutoční 9., 10. a 11. júla 2015 rovnako na trenčianskom letisku. Oficiálny predpredaj sa začne čoskoro na tradičných miestach.

ĎALŠIE ČLÁNKY:


Na Pohodu príde aj Stanley Cup
O pár dní štartuje Open Jazz Festival
Skupina Zóna A má po desaťročí nový hraný klip
Jana Kirschner a Korben Dallas sú SPOLU
Skupina Maroon 5 má nový klip: Nevera, slzy a krv

Komentáre