Cestovanie

Chcete vidieť najkrajší výhľad v Británii? Vyberte sa na tento vrch

"Výhľad zo Snowdonu očarí nejedného návštevníka. "

TASR, 19. apríla 2017 11:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc
Výhľad z vrcholu hory Snowdon smerom k jazeru Llyn Llydaw bol zvolený v prieskume verejnej mienky za najkrajšiu scenériu v Británii.

Túto prírodnú lokalitu respondenti uprednostnili aj pred takými ikonickými miestami, akým je trojvršie Three Sisters v škótskom údolí Glencoe (druhé miesto) či Stonehenge v anglickom grófstve Wiltshire (tretie miesto).

Magické jazero


Za najdôležitejší atribút výhľadu zo Snowdonu, najvyššieho vrchu Walesu s nadmorskou výškou 1085 metrov, na jazero Llyn Llydaw, ktoré je spojené s legendou kráľa Artuša, jeho meča Excalibur a jazernej dámy, označili respondenti v telefonickom prieskume realizovanom spoločnosťou Samsung zvlnenú krajinu, informovala spravodajská stanica BBC.ODPORÚČAME TIEŽ: Dóm sv. Martina prišiel počas prvej svetovej vojny o zvony

Ďalšie panorámy


V prvej desiatke najmalebnejších panoramatických lokalít sa umiestnili záliv St Ives v grófstve Cornwall, priesmyk Cheddar v grófstve Somerset, škótske jazero Loch Ness od obce Dores, jazero Buttermere na severozápade Anglicka, budova britského parlamentu v Londýne, oblasť Giant's Causeway v Severnom Írsku a jazero Loch Lomond z vrchu Conic Hill.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Kalinčiakovo sa môže pochváliť vzácnym starobylým románskym kostolíkom
VIDEO: Drevený chrám v Jalovej vraj trikrát prenášali
UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Levíc do Štúrova
VIDEO: Jovsianska hrabina sa opäť odela do biela, kvitne bledula

Komentáre