Život

UNICEF: Deti neboli v konfliktných zónach v roku 2018 dosť chránené

"V oblastiach ako Sýria, Jemen, Konžská demokratická republika, Nigéria, Južný Sudán a Mjanmarsko boli na programe dňa znásilnenia, vynútené sobáše a únosy detí."

TASR, 29. decembra 2018 8:00
Ilustračná fotografia Foto: Wikimedia Commons
Deti neboli v roku 2018 dostatočne chránené pred konfliktami. Informoval o tom Detský fond OSN (UNICEF).

"Deti žijúce v konfliktných zónach po celom svete aj naďalej počas minulých 12 mesiacov trpeli až do extrémneho stupňa násilia a svet im nepomáhal," uviedol riaditeľ UNICEF pre krízové situácie Manuel Fontaine.

"Už príliš dlho strany konfliktov páchajú zverstvá s takmer úplnou beztrestnosťou a je to len čím ďalej, tým horšie," dodal s tým, že na ochranu a pomoc deťom sa musí vyvinúť ešte väčšie úsilie.

V oblastiach ako Sýria, Jemen, Konžská demokratická republika, Nigéria, Južný Sudán a Mjanmarsko boli na programe dňa znásilnenia, vynútené sobáše a únosy detí.

V Afganistane, napríklad, bolo v prvých deviatich mesiacoch roku 2018 zabitých alebo zmrzačených približne 5000 detí. V Stredoafrickej republike potrebovali dve z troch detí humanitárnu pomoc. V Somálsku prinútili viac ako 1800 detí, aby sa stali vojakmi, dodáva agentúra DPA.

Komentáre