Život

Dva dni bozkávania, päť dní pred televízorom a iné svetové rekordy

"Guinessova kniha rekordov je jednou z najpredávanejších kníh sveta. Od roku 1955 zaznamenáva bežné ľudské úspechy, ale aj situácie, ktoré sú úplne mimo nášho chápania."

, 21. marca 2013 6:00
Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok
Tu sú niektoré z nich, pri ktorých sa sami seba opýtate: ,,Je to možné?!’’

Najviac filmov


Určite máte aj vy obľúbené filmy, ktoré si radi pozriete znovu a znovu. Viete si ale predstaviť, že ich pozeráte päť dní bez prestávky? Suresh z Kanady a Claudia z Nemecka s tým nemali najmenší problém. Za 123 hodín si stihli pozrieť 57 filmov, pričom sa ani nachvíľu nepohli zo sedačky. Suresh si tak doplnil do zbierky ďalší rekord – okrem pozerania filmov dokáže päť dní vkuse aj tancovať!

Najdrahší dezert


Victoria Ezegili určite nie je žena, ktorá žije od výplaty do výplaty. Za svoj dezert dala v New Yorku presne 25 000 dolárov, pričom zákusok nebol naozaj ničím výnimočný – tvorila ho čokoládová zmes s pralinkami a šľahačkou. Victoria si aspoň mohla nechať lyžičku, ktorou dezert zjedla. Samozrejme, nebola to len taká obyčajná lyžička, bola z pravého zlata.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Najdlhší bozk


Tento svetový rekord právom patrí do Thajska. Dvojica, ktorá sa vydržala najdlhšie bozkávať, bola práve odtiaľ. Nonthawat a Thanakorn neoddelili svoje pery viac ako 50 hodín, čím porazili ďalších šesť dvojíc, ktoré sa o dlhý bozk pokúsili s nimi. Piť mali, samozrejme, dovolené tiež. Porotcovia však boli veľmi prísni, a tak musela prísť na rad slamka!

Najdlhšie nechty


Americká speváčka Christine Walton, ktorá vystupuje pod menom The Dutchess, si na manikúru naozaj nepotrpí. Svoje nechty si nestrihala už viac ako dvadsať rokov a všetky bežné denné aktivity sa musela naučiť robiť s viac ako 3-metrovými nechtami na oboch rukách. Christine očividne urobí rozhodne všetko preto, aby si svoj rekord udržala aj naďalej.

Chris Waltonová ukazuje svoje rekordne dlhé nechty. Foto: TASR/AP Photo

Najviac piercingov


Mať tetovanie či piercing nie je v tejto dobe nič neobvyklé. Nemecký informatik Rolf si dal svoj prvý piercing urobiť ešte ako malý školák. Zapáčilo sa mu to však natoľko, že s tým už odvtedy neprestal. Dokopy má Rolf 453 piercingov po celom tele. Možno by ste si mysleli, že najviac ich bude práve na tvári, keby sme však chceli vidieť viac ako polovicu jeho piercingov, museli by sme zájsť oveľa nižšie.

Komentáre