Život

Prieskum: Polovica Slovákov sa už niekedy snažila zoznámiť online

"Zoznamovanie online nie je len záležitosťou najmladších vekových skupín, ktoré vyrástli v prostredí internetu."

TASR, 9. februára 2019 8:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Prostredníctvom internetu sa už niekedy pokúsilo zoznámiť alebo nadviazať romantický vzťah 49 percent slovenských používateľov internetu. Výsledky prináša výskum agentúry Nielsen Admosphere realizovaný na Slovensku a v Česku na samostatných vzorkách po 508 a 510 respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského a Českého národného panelu.

Zoznamovanie online nie je len záležitosťou najmladších vekových skupín, ktoré vyrástli v prostredí internetu. Výskum ukázal, že zo skupiny 15- až 34-ročných sa online už niekedy zoznámilo 57 percent Slovákov. Porovnateľne aktívni sú však v tejto činnosti aj opýtaní vo veku 35 až 44 rokov – vyskúšalo to 58 percent z nich. Zo skupiny nad 45 rokov sa už niekedy zoznámilo prostredníctvom internetu 30 percent respondentov.

Česi sa cez internet zoznamujú o niečo menej ako Slováci. Na otázku "Pokúsili ste sa už niekedy zoznámiť alebo nadviazať romantický vzťah prostredníctvom internetu?" odpovedalo áno 49 percent Slovákov a 42 percent Čechov.

Komentáre