Život

Storočia nezverejnené pravé perly Márie Antoinetty vydražia

"Máriu Antoinettu, ktorú popravili počas Veľkej francúzskej revolúcie, často s týmto perlovým náhrdelníkom zobrazovali."

TASR, 19. júna 2018 9:00
Pohľad na maľbu Márie Antoinetty. Foto: TASR/AP
Dve storočia nezverejnená kolekcia pravých perál, ktorú kedysi vlastnila známa - či nenávidená - francúzska kráľovná Mária Antoinetta, ide vo Švajčiarsku do dražby. Informovala o tom agentúra AP, ktorá sa odvoláva na vyhlásenie aukčnej spoločnosti Sotheby's.

"Kráľovské šperky Bourbonsko-parmskej dynastie" by sa mali predať na dražbe, ktorá sa bude konať 12. novembra v Ženeve.

Kolekcia zahŕňa šperk s diamantovým príveskom a pravou perlou, ktorého hodnotu odhadujú na dva milióny dolárov. Foto: TASR/AP


Máriu Antoinettu, ktorú popravili počas Veľkej francúzskej revolúcie, často s týmto perlovým náhrdelníkom zobrazovali, uviedla spoločnosť Sotheby's. Dodala, že na konci 18. storočia mali perly hodnotu diamantov.

Perly neboli verejne predvedené 200 rokov. Foto: TASR/AP


Aukčný dom spolu s oznámením o predaji informoval, že perly neboli verejne predvedené 200 rokov. Kolekcia zahŕňa šperk s diamantovým príveskom a pravou perlou, ktorého hodnotu odhadujú na dva milióny dolárov.

Kolekcia zahŕňa šperk s diamantovým príveskom a pravou perlou, ktorého hodnotu odhadujú na dva milióny dolárov. Foto: TASR/AP

Komentáre