Život

Hviezdna kariéra topmodelky Michaely Kocianovej: Náhoda?

"Michaela Kocianová patrí k najúspešnejším slovenským modelkám vo svete. V týchto dňoch sama vyberá budúce modelky. Že by sa k svojej kariére dostala omylom?"

, 27. marca 2013 10:00
Michaela Kocianová Foto: Michaela Kocianová
V týchto dňoch prebiehajú kastingy do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look. Táto súťaž hľadá každý rok nové modelky, ktoré by mohli preraziť vo svete a robiť Slovensku v oblasti modelingu dobré meno. Presne takýmto spôsobom sa k svojej kariére dostala aj jedna z najúspešnejších slovenských topmodeliek Michaela Kocianová, ktorá momentálne pôsobí v New Yorku.

„Na kastingu som sa ocitla omylom,“ hovorí modelka. Tvrdí, že v obchode, kde sa konal kasting, práve v tom momente nakupovala. Kamarátka jej povedala, aby sa zúčastnila, že sa na to hodí. Nakoniec sa zúčastnila a postúpila až do finále. Tam však jej zaujímavý príbeh zo súťaže Schwarzkopf Elite Model Look nekončí.

V pokynoch mala napísané, čo všetko si na finále súťaže má doniesť. S mamou teda išla nakupovať. „Ja som si v Trenčíne spokojne nakupovala a vtedy mi volala bookerka, že kde si? Odpovedala som, že nakupujem v Trenčíne. A ona sa ma opýtala, čo robím v Trenčíne, keď my všetci odchádzame autobusom do Prahy,“ spomína Michaela. Nakoniec odchádzala do Prahy o deň neskôr, čím zmeškala niektoré nácviky choreografie finálového večera.

Aj na finále má zaujímavé spomienky


„Poplietla som choreografiu a keď som sa postavila na svoje miesto, tak som si povedala - super, teraz to už určite nevyhrám, ani sa neumiestnim,“ spomína. No umiestnila sa na druhom mieste. Vtedy sa postupne začala formovať jej hviezdna kariéra. Prvýkrát sa ďaleko od rodičov ocitla v Tokiu, kde fotila kampaň jedného multibrandového obchodu. Dnes žije v New Yorku a vo svete modelingu robí Slovensku skvelé meno.

Michaela Kocianová Foto: Michaela Kocianová
Hoci si svoj život na Slovensku momentálne nevie presne predstaviť, nikdy nezabúda, odkiaľ pochádza a na Slovensko sa veľmi rada vracia: „Mám rada Slovensko, rada sa sem vraciam, ale aktuálne tu nevidím svoju budúcnosť. Nevidím sa možno ani v New Yorku, je to na mňa príliš hektické mesto. Svoju budúcnosť si predstavujem možno v Mníchove. Je to krásne mesto a životný štandard je tam veľmi vysoký. Milujem Slovensko –i keď som sa odsťahovala do New Yorku, nezabudla som, odkiaľ som prišla.“

Vyberá nové modelky


V týchto dňoch prebiehajú opäť kastingy do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look a Michaela Kocianová je jednou z tých, ktorí nové nádejné modelky vyberajú. Dievčatá, ktoré sa chcú prihlásiť, musia mať od 13 do 22 rokov a výšku nad 170 cm. Podľa Michaely Kocianovej je však ešte jedna vec, ktorú musia mať – cieľavedomosť: „Musia to naozaj chcieť a musia ísť za svojim cieľom. Musia si povedať, že ja chcem byť tá, ktorá bude fotiť zaujímavé kampane, ktorá bude robiť prestížne prehliadky a ktorá dosiahne svoju vysokú métu.“

Michaela Kocianová vyberá nádejné budúce modelky. Foto: Scharzkopf Elite Model Look
Tvrdí, že je veľa krásnych dievčat, ale niektoré zahadzujú svoju príležitosť tým, že nie sú dostatočne usilovné. Ich cieľavedomosť si agentúra preverí po súťaži. Prvé dva roky ich ešte pripravujú na vysoký modeling tu na Slovensku, dievčatá fotia pre lokálne časopisy a robia lokálne prehliadky. Po dvoch rokoch zistia, či na to konkrétne dievča naozaj má. Ak áno, môže ísť do sveta.


Nemusia byť dokonalé


Keď sa dievča prihlási do súťaže, nemusí byť úplne dokonalé. Má ešte dva roky po súťaži na to, aby sa pripravila a dotiahla všetko potrebné. „Nejedná sa o súťaž krásy, kedy jeden rok musíš mať správne miery a musíš dobre vyzerať, inak nevyhráš. Naše dievčatá môžu na svojich mierach ešte pracovať. V súťaži nevadí, že má niekde centimetrík na viac. Súťaž môže dievča odštartovať, no ona na sebe musí stále pracovať. A musí na sebe pracovať dlhodobo,“ dodáva Michaela Kocianová.

Komentáre