Život

Na čerpacej stanici si budete môcť umyť už aj psa

"Servisná stanica je príkladom, kam by sa v budúcnosti mohli posunúť tradičné čerpacie stanice."

TASR, 17. júla 2017 10:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
Čerpacie stanice sa menia na servisné. Zákazníci na nich môžu natankovať pohonné látky, pracovať v rokovacej miestnosti, nakúpiť, najesť sa v reštaurácii, ale aj umyť psa v exteriérovej kúpeľni. TASR o tom informoval Anton Molnár hovorca spoločnosti Slovnaft, ktorá nedávno v Bratislave otvorila prvú servisnú stanicu.

"Servisná stanica je príkladom, kam by sa v budúcnosti mohli posunúť tradičné čerpacie stanice. Meniace sa potreby zákazníkov či zmeny v mobilite vytvoria očakávania nových služieb," povedal generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pri tejto príležitosti vyzdvihol inovatívny prístup spoločnosti, ktorý chce využívať v rámci svojich kompetencií aj mestská samospráva. "Je to smer, ktorým ide aj Bratislava. Napríklad pri verejnom osvetlení chceme vysúťažiť nielen lampy, ale aj nosiče informácií, pretože lampy môžu okrem svetla poskytnúť aj informácie o počasí, bezpečnosti, životnom prostredí, o parkovaní. Toto je trend v ktorom sme zajedno," povedal Nesrovnal.

Ako uviedol Molnár, pri výstavbe predajne, ktorá má zelenú strechu, uplatnili viaceré ekologické a úsporné riešenia. Vykurovanie aj chladenie objektu zabezpečuje tepelné čerpadlo, pričom voda z podložia sa po využití vracia späť do podzemných vôd.

Hlavným exteriérovým prvkom je membránové prestrešenie s plochou 640 štvorcových metrov, ktoré drží kovová konštrukcia vážiaca 74 ton. Novú stanicu postavili na mieste bývalej rafinérie Apollo, predchodkyne dnešnej rafinérsko-petrochemickej skupiny, sídliacej v Bratislave.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Film Čiara odhaľuje krásu aj biedu východného Slovenska
Z rozhľadne nad obcou Tachty vidieť do Maďarska i na Kráľovu hoľu
UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Komárna do Nových Zámkov
Novolandia ponúka návštevníkom reliktnú vodu z obdobia druhohôr

Komentáre