Život

V roku 2018 oslávia 20. výročia Google, iMac či seriál Sex v meste

"Dve desaťročia uplynú aj od momentu, keď rádiá zaplavila pieseň Baby One More Time od Britney Spears, ktorá podľa Mashable zadefinovala celú generáciu ľudí. "

TASR, 3. januára 2018 9:00
Hviezda seriálu Sex v meste herečka Sarah Jessica Parkerová. Foto: TASR/AP
V roku 2018 oslávi okrúhle 20. výročie hneď niekoľko dôležitých súčastí sveta popkultúry a počítačov. Človeku sa ani nechce veriť, že sú tu s nami už dve desiatky rokov, alebo že sa odohrali pred toľkými rokmi, napísal portál Mashable zameraný na digitálnu kultúru.

"Z tínedžera Google sa konečne v roku 2018 stane dospelák. Tento internetový vyhľadávač bol uvedený do prevádzky 4. septembra 1998," pripomenul Mashable.

Rovnako starý ako Google je aj iMac. Tento slávny počítač uzrel svetlo sveta v auguste 1998 a odvtedy prešiel obrovskými zmenami – technologickými, výzorovými aj cenovými.

Google existuje už 20 rokov. Foto: Google


V júli budúceho roka to bude už 20 rokov odvtedy, čo uviedli v kinách preslávený film Zachráňte vojaka Ryana s Tomom Hanksom, Mattom Damonom a Edwardom Burnsom v hlavných úlohách. Bol to posledný film editovaný na nedigitálnych systémoch a získal ocenenie Oscara za strih, kameru a réžiu.

Rovnako starý je i ďalší známy film Armageddon s Bruceom Willisom, Benom Afleckom a slávnym soundtrackom "I don't want to miss a thing" od skupiny Aerosmith.Dve desaťročia uplynú aj od momentu, keď rádiá zaplavila pieseň Baby One More Time od Britney Spears, ktorá podľa Mashable zadefinovala celú generáciu ľudí. Pieseň vyšla 23. októbra 1998 a speváčka mala vtedy len 16 rokov. "Pripomína nám to, akí sme starí," napísal Mashable.

Televízie zase v roku 1998 zaplavil americký seriál Sex v meste, ktorý sa teší obľube dodnes.

Komentáre