Technológie

Prvý internetový červ má 30 rokov Prvý internetový červ má 30 rokov

Udalosť, ktorá je dnes jedným z míľnikov počítačovej bezpečnosti, by možno nikdy nenastala, ak by Morris neurobil pri programovaní chybu.

Ponúkajú konzervant bez chémie: Potraviny vraj udrží čerstvé dlhšie Ponúkajú konzervant bez chémie: Potraviny vraj udrží čerstvé dlhšie

Apeel využíva šupky, semená a dužinu z homogénneho ovocia a zeleniny, napríklad z hrozna či paradajok tak, že z nich vylisuje olej. Ten potom spracuje na prášok bez chuti a zápachu.

Facebook predstavil systém na zachytávanie fotiek s nahými deťmi Facebook predstavil systém na zachytávanie fotiek s nahými deťmi

Podobná technológia, tiež predstavená v stredu, zachytáva užívateľov, ktorí sa na sociálnej sieti snažia spojiť s mladistvými s cieľom sexuálneho zneužívania.

Google chce spoplatniť aplikácie a účtovať licenčné poplatky Google chce spoplatniť aplikácie a účtovať licenčné poplatky

The Verge s odvolaním sa na cenovú tabuľku uviedol, že Google za smartfón s displejom s hustotou pixelov viac než 500 bodov na štvorcový palec (ppi) požadovať až 40 USD.

V Nemecku začal premávať prvý vlak na vodíkový pohon V Nemecku začal premávať prvý vlak na vodíkový pohon

Vodíkové vlaky sú vybavené palivovými článkami, ktoré produkujú elektrickú energiu zlučovaním vodíka a kyslíka. Emisiami tohto procesu sú iba para a voda.

Hudobnú aplikáciu Shazam prevezme koncern Apple Hudobnú aplikáciu Shazam prevezme koncern Apple

Apple ohlásil prevzatie vlani v decembri. Americkému koncernu má akvizícia pomôcť lepšie konkurovať službe Spotify, ktorá je lídrom v oblasti streamovania hudby.

Google čelí kritike, že neoprávnene zbiera údaje o polohe užívateľov Google čelí kritike, že neoprávnene zbiera údaje o polohe užívateľov

Google hrozí hromadná žaloba pre zavádzanie užívateľov a narušenie ich súkromia, keďže proti ich vôli zbieral údaje o ich polohe.

AUDÍTOR: Pri rozdávaní telefónneho čísla buďte opatrní AUDÍTOR: Pri rozdávaní telefónneho čísla buďte opatrní

Podvodníci zbierajú osobné údaje napríklad z registrácie do rôznych súťaží.

Aplikácia Svetobežka pomáha pri cestovaní Aplikácia Svetobežka pomáha pri cestovaní

V aplikácii si cestujúci občan zvolí krajinu, ktorú chce navštíviť a ak k nej rezort diplomacie vydal odporúčanie alebo upozornenie, automaticky sa mu zobrazí.

Kradnúť kryptomeny láka kyberzločincov viac ako vydieranie Kradnúť kryptomeny láka kyberzločincov viac ako vydieranie

V prieskume na vzorke 1800 globálnych spoločností až 34 % z nich priznalo, že sú ochotné zaplatiť výkupné namiesto toho, aby sa pokúsili o záchranu dát alebo investovali do ďalšieho zabezpečenia.

Nanotechnologický priemysel vyrába aj náhradné ľudské orgány Nanotechnologický priemysel vyrába aj náhradné ľudské orgány

Neviditeľné senzory v tele, ktoré budú monitorovať zdravie človeka, sú tou najbližšou budúcnosťou.

VIDEO: Slováci a Česi vypustia do stratosféry spoločnú družicu VIDEO: Slováci a Česi vypustia do stratosféry spoločnú družicu

Počas letu bude vysielať znelku z československej televíznej relácie Magion, ktorú uvádzala Československá televízia v rokoch 1984 až 1996.

O hoaxoch na internete informuje nová policajná stránka O hoaxoch na internete informuje nová policajná stránka

Hlavným komunikačným prostriedkom polície na sociálnej sieti aj naďalej ostáva stránka Polícia Slovenskej republiky.

Predstavili nové modely iPhonu. Vrátane najdrahšieho a najväčšieho Predstavili nové modely iPhonu. Vrátane najdrahšieho a najväčšieho

Model iPhone XS Max má najväčšiu batériu, akú kedy Apple montoval do telefónov.

Za satiru na sociálnych sieťach bude v Saudskej Arábii hroziť väzenie Za satiru na sociálnych sieťach bude v Saudskej Arábii hroziť väzenie

Úrady v septembri 2017 vyzvali obyvateľov, aby nahlasovali podozrivú aktivitu osôb na sociálnych sieťach.

Na Slovensku končia halogénové žiarovky Na Slovensku končia halogénové žiarovky

Halogénové žiarovky spotrebujú približne päťkrát viac energie ako LED svietidlá, čo znamená aj viac CO2 emisií. EÚ sa rozhodla pre zákaz halogénových svetiel v snahe znížiť uhlíkovú stopu.

Google plánuje otvorenie vlastnej predajne Google plánuje otvorenie vlastnej predajne

O plánoch Google týkajúcich sa vlastného obchodu sa už viackrát špekulovalo. Napríklad pred niekoľkými rokmi sa údajne pripravovali predajne obchodu v New Yorku.

Každý mesiac zmizne až 23.000 mobilov Každý mesiac zmizne až 23.000 mobilov

Prostredníctvom jednoduchých a účinných nástrojov na ochranu pred krádežou majú spotrebitelia v prípade straty zariadenia možnosť zapnúť budík, alebo zablokovať či lokalizovať zariadenie na diaľku.

Estónsko vytvorilo kybernetické komando Estónsko vytvorilo kybernetické komando

Malý pobaltský štát, ktorý je lídrom v oblasti digitalizácie, sa v roku 2007 stal terčom tzv. DDoS útokov cielených na internetové stránky štátnych inštitúcií, bánk a médií.

Twitter zrušil najmenej 58 miliónov užívateľských účtov Twitter zrušil najmenej 58 miliónov užívateľských účtov

Twitter má v súčasnosti 336 miliónov užívateľov. Podľa spoločnosti väčšina zrušených účtov bola minimálne mesiac neaktívna.