Technológie

VESMÍRNA POŠTA: Tri posolstvá od pozemšťanov, nájde ich niekto? VESMÍRNA POŠTA: Tri posolstvá od pozemšťanov, nájde ich niekto?

Ľudská zvedavosť nepozná hranice - ani tie kozmické. Technologický pokrok nám umožnil, aby sme sa od prijímateľov nových informácií posunuli k ich tvorcom a zamávali vesmíru so zvolaním: Tu sme!

VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako kniha VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako kniha

Zatiaľ čo skladacie smartfóny nie sú úplná novinka, žiadna firma ešte nepriniesla ucelenú koncepciu takéhoto typu mobilu.

Deutsche Telekom predviedol prvé ultra vysokorýchlostné mobilné antény Deutsche Telekom predviedol prvé ultra vysokorýchlostné mobilné antény

Európa postupuje pomalšie pri zavádzaní sietí 5G ako operátori v Južnej Kórei a Japonsku, kde sa jej spustenie očakáva už na budúci rok.

Facebook testuje biometriu tváre Facebook testuje biometriu tváre

Ide o prípad, keď si užívateľ nechtiac zablokuje účet na Facebooku a chce si ho obnoviť.

Twitter zdvojnásobil počet znakov v jednom odkaze na 280 Twitter zdvojnásobil počet znakov v jednom odkaze na 280

Obmedzenie na 140 znakov platí pre jeden tweet od spustenia sociálnej siete Twitter v roku 2006.

Pri výbere detskej vysielačky voľte radšej verziu na baterky Pri výbere detskej vysielačky voľte radšej verziu na baterky

Pri nákupe elektrospotrebičov sa treba podľa Ivaniča zamerať na certifikované výrobky schválené Európskou úniou.

Pri používaní internetu ľudia málo dbajú na bezpečnosť Pri používaní internetu ľudia málo dbajú na bezpečnosť

Viac ako tretina používateľov nemá zariadenia chránené pred kybernetickými hrozbami ako malvér, finančné podvody, hacknutie zariadenia.

Smartfón so skladacím displejom majú uviesť na trh už na budúci rok Smartfón so skladacím displejom majú uviesť na trh už na budúci rok

Spoločnosť Samsung chce už v budúcom roku spustiť predaj skladacieho mobilu s ohybným displejom.

Bezdymové cigarety sa už predávajú aj u nás, majú obmedziť škodliviny Bezdymové cigarety sa už predávajú aj u nás, majú obmedziť škodliviny

Na použitie týchto výrobkov si konzument musí zakúpiť elektronické zahrievacie zariadenie, ktoré BTV zohreje na určitú teplotu, pri ktorej ešte nedochádza k horeniu.

iPhone X: Apple predstavil najmodernejšiu verziu mobilov iPhone X: Apple predstavil najmodernejšiu verziu mobilov

Nový iPhone X, písmeno zároveň znamená číslicu 10 ako 10 rokov pôsobenia Apple v oblasti smartfónov, umožní odomknutie pohľadom.

VIDEO: Keď kuchárov nahradia roboty. Pizzu upečú aj dovezú domov VIDEO: Keď kuchárov nahradia roboty. Pizzu upečú aj dovezú domov

Zume sa snažila dosiahnuť produktívnu rovnováhu medzi svojimi ľudskými a kovovými zamestnancami, aby sa navzájom lepšie podporovali.

Študent vymyslel aplikáciu, ktorá má odhaliť problémy s chrbticou Študent vymyslel aplikáciu, ktorá má odhaliť problémy s chrbticou

Mobilné aplikácie sú čoraz obľúbenejšie a využívajú sa takmer na všetko, počítajú spálené kalórie pri behu, pripomínajú pitný režim alebo nutnosť pohybovej aktivity.

Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám

Kontakt s hi-tech hračkami lekári v ranom detstve nezakazujú, môžu byť podľa nich užitočné. Varujú však, že rodič by to mal mať pod dohľadom, ukázať im treba i tvorivé hry.

Miliardár Elon Musk zverejnil plán na kolonizovanie Marsu od roku 2024 Miliardár Elon Musk zverejnil plán na kolonizovanie Marsu od roku 2024

Prvá vesmírna loď s posádkou dorazí podľa Muska na Mars v roku 2024. V súčasnosti trvá cesta na túto planétu približne osem mesiacov.

Takto si budeme v reštauráciách pochutnávať v budúcnosti Takto si budeme v reštauráciách pochutnávať v budúcnosti

S technológiami pôjdu ruka v ruke aj zážitky. V Británii existuje sieť reštaurácií, ktorá pri jedle využíva virtuálnu realitu.

 VIDEO: Eset odhalil novú špehovaciu kampaň VIDEO: Eset odhalil novú špehovaciu kampaň

Tento spyware, teda škodlivý kód vytvorený na sledovanie, využíva spôsob infekcie, s ktorým sa doteraz bezpečnostná komunita nestretla.

Pozor na falošné súťaže na Facebooku, môžete prísť o peniaze Pozor na falošné súťaže na Facebooku, môžete prísť o peniaze

Princípom týchto súťaží je, že „každý“ je víťazom. Účastníkovi sa cez Facebook správu následne ozve falošný vyhlasovateľ súťaže a vyžiada si od neho osobné údaje a informácie o platobnej karte.

Na Havaji sa skončila osemmesačná simulácia pobytu na Marse Na Havaji sa skončila osemmesačná simulácia pobytu na Marse

Štyria muži a dve ženy, ktorí v špeciálnej vinylovej kupole s rozlohou 111 štvorcových metrov strávili na planine pod vrcholom havajskej sopky Mauna Loa osem mesiacov, bola súčasťou programu NASA.

VIDEO: Koncert tenoristu Bocelliho s orchestrom dirigoval robot VIDEO: Koncert tenoristu Bocelliho s orchestrom dirigoval robot

Robot YuMi, navrhnutý švajčiarskou spoločnosťou pre montážne linky v továrňach, dirigoval časť slávnej Verdiho opery Rigoletto v podaní tenoristu Bocelliho a orchestra Lucca Philharmonic Orchestra.

VIDEO: Zakáže OSN zabijáckych robotov? VIDEO: Zakáže OSN zabijáckych robotov?

Smrteľné autonómne zbrane sú napríklad guľomety, tanky a iné formy zbraní, ktoré kontroluje a ovláda umelá inteligencia na bojových poliach novej generácie.

Používaním stránok Webmagazin.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac