Technológie

VIDEO: V Soule zaviedli revolučný spôsob platieb

"Zákazník po tom, ako načíta jednotlivé položky nákupu na samoobslužnej pokladni, priloží ruku pred skenovacie zariadenie a to ho identifikuje."

Tablet.TV, 18. mája 2017 11:00
Foto: Tablet.TV
V jednej z pobočiek známej siete maloobchodov v juhokórejskom Soule už nemusia zákazníci platiť bankomatovými kartami, mobilmi a ani hotovosťou. Na zaplatenie stačí priložiť k platobnému terminálu ruku. Spoločnosť totiž využíva systém, ktorý vychádza z jedinečnosti otlačkov ľudských prstov. Výhody takéhoto predaja plynú nielen pre zákazníkov, ale aj pre spoločnosť, ktorá ušetrí nemalé náklady na zamestnancov.

Obchod je prvým svojho druhu, ktorý využíva BioPay- systém biometrickej identifikácie. Zákazník po tom, ako načíta jednotlivé položky nákupu na samoobslužnej pokladni, priloží ruku pred skenovacie zariadenie a to ho identifikuje. Celému tomuto procesu samozrejme predchádza registrácia biometrických údajov v centre, ktoré slúžia potom na konečnú úhradu tovaru. V blízkej budúcnosti by mali byť v Soule otvorené ďalšie podobné prevádzky.ODPORÚČAME AJ:
Evolúcia sa neskončila. Ľudia budú za tisíc rokov vyzerať inak
Firmy budú musieť lepšie skladovať osobné údaje. Inak prídu pokuty
Revolúcia medzi protézami: Bionická ruka dokáže uchopiť predmety
Čo sa to dialo s Google Dokumentmi? Hackeri zaútočili na milión ľudí

Komentáre