Hudba a film

Royal Moscow Ballet zatancuje v Bratislave Labutie jazero

"Bratislava bude v decembri 2017 svedkom prekrásneho baletného predstavenia v podaní popredného svetového súboru Royal Moscow Ballet."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 24. mája 2017 18:33
Foto: JVS Group
4. decembra v bratislavskej Incheba Expo Aréne sa predstaví najslávnejší balet sveta - Labutie jazero. Na hudbu Piotra Iljiča Čajkovského zatancujú svetoznámi ruskí baletní umelci tradičnú choreografiu, rozprávajúcu príbeh o zakliatej princeznej Odette a statočnom princovi Siegfriedovi.
Vstupenky na predstavenie v predaji v sieti Ticketportal.

Súbor Royal Moscow Ballet patrí medzi najprestížnejšie baletné súbory Ruska, ktoré je považované za kolísku baletného umenia. Celý súbor sídli v ruskom hlavnom meste Moskve a medzi jeho členov patria starostlivo vybraní tanečníci z celej krajiny. Súbor žne úspechy na všetkých kontinentoch a právom patrí medzi najvyťaženejšie súbory sveta. Do Bratislavy príde súbor z veľkého turné po Spojených štátoch amerických, kam vyráža na jeseň tohto roka.

Súbor Royal Moscow Ballet predstaví v bratislavskej Incheba Expo Aréne nezabudnuteľné predstavenie Labutie jazero, ktoré patrí medzi najznámejšie a najčastejšie inscenované baletné predstavenie vôbec. Na hudbu Piotra Iľjiča Čajkovského tancujú baletní umelci už od roku 1877, kedy mal tento balet premiéru. Bratislava môže očakávať brilantné baletné výkony tej najvyššej úrovne.

Čajkovského Labutie jazero
Ruský hudobný skladateľ, kritik a dirigent Piotr Iľjič Čajkovskij, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov hudby 19. storočia, vytvoril balet Labutie jazero na motívy legendy o sile lásky. Libreto o dievčine zakliatej na labuť a princovi ho inšpirovalo k vytvoreniu nádhernej hudby.
Dej slávneho baletného predstavenia hovorí o spanilej princeznej Odette, ktorú zaklial zlý čarodejník Červenobradý na labuť. Princeznú si zamiloval princ Siegfried, ktorý jej sľúbil vyslobodenie. Na oslavu princových narodenín však príde čarodejník so svojou dcérou Odíliou, ktorej pričaroval podobu princeznej Odetty. Princ pascu neodhalí a falošnej princeznej sľúbi večnú lásku.
Zástupca známej ruskej baletnej školy Royal Moscow Ballet predvedie vrcholný balet na klasickú choreografiu.

Royal Moscow Ballet privezie do Bratislavy tak ako každý rok spoločnosť JVS GROUP. Viac informácií na www.jvsgroup.cz

Vstupenky na predstavenie v sieti Ticketportal.

KomentárePoužívaním stránok Webmagazin.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac