Hudba a film

Peter Bič Project spievajú už aj po slovensky. Majú nový videoklip

"Skúšame sa nájsť je žánrovo výnimočná skladba s nákazlivým refrénom."

TASR, 13. novembra 2017 11:00
Speváčka Victoria zo skupiny Peter Bič Project vo videoklipe Skúšame sa nájsť. Foto: Youtube/PeterBičProjectVEVO
Známa košická kapela Peter Bič Project, ktorej aprílový song Where did you go sa mesiace držal na popredných priečkach v rebríčkoch našich rádií, predstavuje videoklip k hudobnej novinke Skúšame sa nájsť. Už názov napovedá, že ju kapela naspievala v rodnom jazyku. Podľa ich slov bude slovenčiny aj viac.

Po slovensky


Skúšame sa nájsť je žánrovo výnimočná skladba s nákazlivým refrénom, ktorá iste mnohých poteší, zároveň však určite prekvapí. Fanúšikovia Peter Bič Project ich totiž zaraďovali skôr medzi kapely, ktoré spievajú výlučne po anglicky. Napriek tomu, že to tak doteraz bolo, hudobníci sa rozhodli pre zmenu a budú sa venovať aj slovenskej tvorbe. Chcú byť totiž k Slovákom ešte bližšie.

„Náš nový singel je pre nás iný už len v tom, že je po slovensky. Hudbu som zložil ja, Viktória spolu s Vladom Krauszom k nej napísali nádherný emotívny text. Je jednoznačne iná ako naše ostatné skladby. Je takou našou prvou hudobnou výpravou do neznáma a zároveň prvou ukážkou toho, čo chystáme a ktorým smerom sa chceme uberať. Som veľmi zvedavý na reakcie našich fanúšikov. Musím povedať, že ja sa z nej nesmierne teším, lebo doposiaľ sme na ňu mali iba samé pozitívne ohlasy,“ uviedol pre TASR kapelník Peter Bič.

Objavovanie samého seba


Skladba Skúšame sa nájsť je plná emócií. Je o objavovaní samého seba a hľadaní zmyslu života – lásky. Je akousi úvahou o vzťahoch, o rozchodoch, o opätovných spojeniach, hľadaní rovnováhy a každodenných starostiach. Pri jej počúvaní sa každému vybaví niečo iné, podľa toho, aký problém aktuálne rieši.

„Naša nová skladba je o nás všetkých. O ľuďoch, medziľudských vzťahoch a problémoch, ktoré medzi sebou riešime. Je o tom, čo nás trápi, čo prežívame a ako neustále niečo hľadáme, napriek tomu, že to často máme rovno pred nosom. Vyjadruje rozpor medzi tým, ako si ľudia k sebe hľadajú cestu a zároveň sa jeden druhému strácajú. Často riešia zbytočné problémy, hádajú sa a ubližujú si. Napriek tomu, že spolu chcú byť, nemôžu a keď spolu nechcú byť, nakoniec spolu, naopak, ostávajú. Povedal by som, že je to taká všehochuť o živote, o vzťahoch a o tom, čo život so sebou prináša,“ dodáva frontman kapely.

Videoklip z vinohradov


„Videoklip sme nakrúcali v krásnom prostredí v tokajskej vinohradníckej oblasti. Všetci sme sa tam cítili veľmi dobre. Režisérom klipu a producentom je Janko Varchola so svojím tímom z Woont. Musím povedať, že to bola jedna z najprofesionálnejších spoluprác, aké som doteraz zažil. Nakrúcali sme až neuveriteľných šesť dní a celá príprava, spolupráca a profesionálny prístup ma veľmi príjemne prekvapili. Chalanom sa v klipe podarilo vystihnúť presne to, čo sme tou piesňou chceli povedať,“ zhodnotil skúsený muzikant.Zasnívaný album


V poradí tretí album by mal vyjsť už koncom novembra. „Je na ňom desať piesní, volá sa Dream, sú na ňom dve slovenské piesne, čo je u nás nezvyk. Vždy sme mali anglické a teraz sme dali dve slovenské pesničky. Máme z toho radosť a jednou z nich je práve Skúšame sa nájsť. Bude na ňom aj náš singel Where did you go. Vždy sme boli štýlovo rozmanitejší a pokračuje to aj na tomto albume, ktorý má pre mňa veľký význam.“ dodal na záver pre TASR Peter Bič.

Komentáre