Hudba a film

Nika Karch zverejnila pieseň Boj, text napísala jej švagriná

"Nika nakrútila k tejto skladbe aj videoklip, ktorého zábery vznikali v krásnej prírode Morského oka, Zemplínskej šíravy či lomu v Beňatine"

TASR, 6. mája 2018 10:00
Speváčka Nika Karch vo videoklipe k piesni Boj. Foto: Youtube/Nika Karch
Slovenská speváčka Nika Karch, ktorá je speváčkou v známej švédskej kapele Rednex, prichádza s novou skladbou Boj. Keďže Nika často cestuje do Chorvátska, tam sa zoznámila s jedným z najznámejších producentov Mirom Buljanom.

So známym producentom


"Miro je v Chorvátsku a prakticky v celej bývalej Juhoslávii veľmi známy hudobný producent, napísal množstvo veľkých hitov. Myslím, že neexistuje v týchto končinách interpret, s ktorým by nespolupracoval," povedala na úvod Nika a pokračovala: "Som veľmi rada, že sme sa s Mirom dohodli na spolupráci. Veľmi ma to potešilo, pretože mať za sebou takéhoto skvelého producenta je pre mňa veľká vec. Prvou našou spoločnou lastovičkou je skladba Boj. Originálna skladba od kapely Pravila Igre je v Chorvátsku hitom a Miro mi ju ponúkol ako jej autor, aby som si ju upravila a naspievala po slovensky. Mne sa skladba páči, tak som si povedala, prečo nie. Ďalšie skladby už budú napísané originál pre mňa. Takáto ponuka od tak renomovaného producenta sa predsa neodmieta."

Text od švagrinej


Text k skladbe Boj napísala Hanka Karchová, švagriná Niky, pre ktorú to je jej prvý text v živote. "Keď mi Hanka ukázala text, ktorý napísala, ostala som veľmi milo prekvapená. Vôbec som nevedela, že v nej drieme takýto skrytý talent. Som rada, že ho v sebe objavila a pevne verím, že to nebol jej posledný text a že ma nimi bude pravidelne zásobovať. Dievčatá to určite poznajú a veľa z nich to zažilo na vlastnej koži, že vzťah je niekedy aj poriadny boj," dodala speváčka.Krásy východu


Nika nakrútila k tejto skladbe aj videoklip, ktorého zábery vznikali v krásnej prírode Morského oka, Zemplínskej šíravy či lomu v Beňatine. "Klip som pôvodne chcela natočiť v Chorvátsku, no potom som sa rozhodla, že ho natočím doma na východe našej krajiny a ukážem svetu jeho krásy," spresnila hrdá východniarka.

V Rednexe je Zoe


Nika v úlohe speváčky koncertuje s kapelou Rednex v rôznych kútoch sveta. Do konca roka ju s touto legendárnou švédskou formáciou čakajú koncerty vo Fínsku, Rakúsku, Česku, Severnom Írsku, Albánsku, Maďarsku, Poľsku, Švajčiarsku, Anglicku a dokonca sa s nimi predstaví aj na Slovensku.

"Tých koncertov do konca roka bude určite viac, pribúdajú prakticky denne. Rednex si veľmi užívam a koncerty s nimi sú skvelé. Výborne ma prijali do kapely a spievať po celom svete pred tisíckami divákov skladby, ktoré ľudia spievajú spolu s vami, je niečo, čo by som dopriala každému zažiť. Veľmi sa teším, že mi dali v takejto kapele šancu a ponuku, ktorú som nemohla odmietnuť. Manažment kapely funguje geniálne a Rednex máva zhruba 70 koncertov ročne. Teraz som sa vrátila z Fínska a už o týždeň odlietam do Švajčiarska," povedala na záver pre médiá speváčka Nika Karch, ktorá v kapele Rednex vystupuje pod menom Zoe.

TASR informoval manažér speváčky Boris Karch.

Komentáre