Hudba a film

Imagine Dragons vydajú v novembri novinku Origins

"Na albume je celkom 15 piesní, medzi ktorými nebude chýbať napríklad hit Natural, či aktuálny singel Zero z filmu Ralph Breaks The Internet."

TASR, 30. októbra 2018 9:00
Na snímke spevák Dan Reynolds z americkej rockovej skupiny Imagine Dragons. Foto: TASR/Michal Svítok
Imagine Dragons, najstreamovanejšia kapela tohto roka a multiplatinou ovenčení držitelia Grammy, vydávajú v poradí štvrtý album Origins, ktorý vyjde 9. novembra. Origins má byť sesterským predchádzajúceho albumu Evolve, s ktorým Imagine Dragons na plnej čiare zabodovali u fanúšikov aj kritiky. TASR informovala PR manažérka Dominika Kolláriková.

„Je o hľadaní nového prostredia, súčasne však aj o tom, že si treba vážiť svoje korene. Keď tvoríme, tvoríme bez hraníc, bez akýchkoľvek pravidiel. Je to pre nás strhujúci pocit tvoriť hudbu, ktorá je pre nás niečím novým a odlišným,“ komentuje albumovú novinku spevák Dan Reynolds a naznačuje, že aj tentoraz sa fanúšikovia určite majú na čo tešiť.

Na albume je celkom 15 piesní, medzi ktorými nebude chýbať napríklad hit Natural, či aktuálny singel Zero z filmu Ralph Breaks The Internet. Emotívny motív z filmu sa frontmanovi podarilo šikovne preniesť aj do skladby.

„Ide o skutočne nadčasový film, ktorý sa zaoberá otázkami identity a samoty internetovej generácie. Hlavný hrdina, zloduch z videohier Ralph, bojuje so sebaprijatím a cíti sa ako nepotrebná nula, s čím sa určite dokážu stotožniť mnohí z nás. Ralphova hodnota sa odvíja od jeho jediného priateľstva. Keď je ohrozené, cíti sa neisto. Song ale pripomína, že na svete nikto nie je sám,” komentuje singel Reynolds.

Joel Little (Lorde/Khalid), Mattman & Robin (Selena Gomez/Carly Rae Jepsen), či John Hill (Florence & The Machine) sú producentské esá, s ktorými Imagine Dragons na novom albume spolupracovali a ktorí kapele pomohli dotiahnuť kaleidoskopický zvuk Origins k dokonalosti.

Album sa pohybuje na pomedzí viacerých žánrov - od art rocku, cez hip-hop, pop až po folk. Nechýba mu však ani typický rukopis Imagine Dragons, ktorým sú texty o občas bolestivých sebareflexiách, ktoré však napokon poslucháčov inšpirujú a motivujú.

Origins vychádza len 16 mesiacov po predchádzajúcom albume Evolve, ktorý počas jedného roka získal dvakrát platinu, bol nominovaný na Grammy za najlepší popový album a viaceré single z neho, ako napríklad Believer, Thunder alebo Whatever It Takes, obsadili najvyššie priečky prestížnych svetových hitparád a stali sa globálnymi megahitmi.

Komentáre