Hudba a film

Grinch

"Grinch je nenapraviteľný hundroš, ktorý neznáša všetko a všetkých a zo všetkého najviac Vianoce. Tie by najradšej zrušil. "

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 31. októbra 2018 12:11
Foto: CinemArt SK
Vo filme, ktorý natočili Zlodusi, čo majú na svedomí Mimoňov, sa o to dokonca aj pokúsi.
Grinch (The Grinch) Foto: CinemArt SK

Na svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím verným psíkom Maxom. Do civilizácie vychádza len v najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň.
Grinch (The Grinch) Foto: CinemArt SK
Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát honosnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom.

Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život.
Grinch (The Grinch) Foto: CinemArt SK

Grinch bude v kinách uvádzaný s krátkym predfilmom Žltá je nová čierna, v ktorej Mimoni zažívajú útrapy života za mrežami.

Premiéra: 8. 11. 2018
Prístupnosť: bez obmedzení
UIP - Universal, USA, 2018
Réžia: Yarrow Cheney, Scott Mosier
Scenár: Michael LeSieur, Tommy Swerdlow
Kamera: Florian Hoffmeister
Hudba: Danny Elfman
V slovenskom znení: Ján Koleník, Juraj Kemka, Grétka Luprichová, Táňa Pauhofová, Pavol Topoľský, Eva Matejková, Lukáš Frlajs

Komentáre