Hudba a film

Dobrý festival má prestávku, IMT Smile idú koncertovať na amfiteátroch

"IMT Smile Amfiteáter Tour je ďalší z veľkých hudobných projektov kapely, počas ktorého vystúpi v piatich slovenských mestách, v najväčších amfiteátroch."

TASR, 18. januára 2018 10:00
Na snímke spevák Ivan Tásler a speváčka Katka Knechtová počas koncertu IMT Smile. Foto: TASR/Jakub Kotian
Prešovský multižánrový Dobrý festival minulý rok oslávil svoje desiate narodeniny. Konal sa počas troch dní v júni 2017, pozvanie na jeho narodeninovú oslavu okrem slovenských a českých hviezd prijala aj americká speváčka LP, herecká hviezda David Hasselhoff či metalová legenda Sepultura.

Nové miesto festivalu


Dobrý festival za desaťročnú históriu od svojho vzniku postupne prekročil tieň regionálneho festivalu a získal si stabilné miesto na slovenskej festivalovej mape. Každý rok sa organizátori snažia zlepšovať nielen hudobný a sprievodný program, ale aj podmienky a služby pre návštevníkov festivalu. Práve z tohto dôvodu sa po dohode s mestom Prešov organizátori rozhodli dať Dobrému festivalu v roku 2018 pauzu, pričom tak nechali priestor pre plánovanú rekonštrukciu areálu prešovského prírodného kúpaliska Delňa, kde sa festival každoročne koná.

„Dobrý festival už nadobudol rozmery, ktoré nie je možné pokrývať pri podmienkach, v akých sa areál prírodného kúpaliska aktuálne nachádza. Riešili sme každoročne veľa vecí výrazne komplikujúcich organizáciu a bezpečný priebeh festivalu, preto som rád, že sme s mestom Prešov našli spoločný cieľ, ktorým je vytvorenie vyhovujúcich podmienok pre Prešovčanov a všetkých návštevníkov tohto krásneho areálu, a to nielen počas konania festivalu, ale celoročne,“ vysvetľuje Miro Tásler, organizátor Dobrého festivalu.IMT Smile Amfiteáter Tour


„Dobrý festival sa stal neoddeliteľnou súčasťou tohto mesta. Aj preto sme sa s našou kapelou IMT Smile, ktorá je jedným z jeho každoročných headlinerov, rozhodli, že v rámci nášho veľkolepého a špeciálneho Amfiteáter Tour 2018 prídeme zahrať aj do nášho rodného mesta,“ dodal.

IMT Smile Amfiteáter Tour je ďalší z veľkých hudobných projektov kapely, počas ktorého vystúpi v piatich slovenských mestách, v najväčších amfiteátroch a jedným z nich bude práve koncert na kultovom prešovskom amfiteátri. Táto veľkolepá hudobná šou pod holým nebom sľubuje jedinečnú atmosféru pri západe slnka a so špeciálnymi hosťami. Jedným z nich bude folklorista Štefan Štec, známy z televíznej šou Zem spieva, a prešovský objav, skupina ElevenHill.

IMT Smile Amfiteáter Tour 2018 začína koncertom 16. júna v Prešove, pokračuje v Martine (23.6.), Banskej Bystrici (30.6.), Východnej (7.7.) a Nitre (14.7.). Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.

Komentáre