Hudba a film

Dave Mustaine má rakovinu hrtana

"Legendárny Megadeth ruší koncerty, zakladateľ a srdce kapely má zdravotné problémy."

Anton Krajčoviech, 18. júna 2019 12:00
Na archívnej snímke z 8. apríla 2011 spevák a gitarista americkej heavymetalovej skupiny Megadeth Dave Mustaine počas koncertuv Budapešti. Foto: TASR/AP
Frontman Megadeth včera metalový svet šokoval správou, že mu diagnostikovali rakovinu hrtana. Kapela ruší väčšinu koncertov, no pokračuje v práci na novom albume. Samotný Mustaine je opitmista a hovorí, že šanca na jeho uzdravenie je 90 percent.Na správu okmažite zareagovali členovia metalovej komunity po celom svete. Povzbudivé príspevky na Mustainovu adresu uverejnili napríklad John 5, Gary Holt (gitarista kapely Exodus a náhrada za zosnulého Hannemana v Slayer), bubenícka legenda Mike Portnoy a napokon, jeho dcéra Electra.
The Big FourMegadeth je súčasťou The Big Four alebo Veľkej Štvorky, čo je označenie pre štyri kapely, ktoré mali veľký vplyv na vývoj metalovej hudby v 80. rokoch minulého storočia. Patrí sem Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax. Štyri kapely, ktoré tvorí dokopy 17 muzikantov.

Dave Mustaine je zakladajúcim členom Metallicy, z ktorej ho vyhodili pre alkoholizmus. Následne si založil vlastnú kapelu. Tá síce nedosiahla až taký úspech ako Metallica, no počas 35 rokov bola vždy verná tvrdej hudbe, čo sa o Metallice povedať nedá.

Slayer prišiel v roku 2013 o Jeffa Hannemana, gitaristu, ktorý skladal väčšinu hudby. Odvtedy sa akosi nevedia nájsť a momentálne sú na poslednom turné kariéry. V roku 1986 prišla Metallica o basgitaristu a hudobného guru Cliffa Burtona a k hudbe, akú robili predtým, sa už nikdy nedokázali vrátiť.

Ak je niekto mozgom Megadeth, je to Dave Mustaine. Za 35 rokov sa v kapele vystriedalo 25 ľudí, Mustaine je jediný pôvodný člen. Je hlasom a skladateľom najväčších hitov, ako napríklad Symphony of Destruction, Holy Wars... The Punishment Due či Train of Consequences. Boj s chorobou sa netýka len jeho ale celej kapely a miliónov fanúšikov.

Komentáre