Cestovanie

V Londýne otvorili múzeum o migrácii, ponúka dve expozície

"Cieľom tvorcov múzea je dať tváre a hlasy dosiaľ neznámej skupine migrantov, z ktorých každý má svoj unikátny príbeh a dôvody, prečo sa ocitol vo francúzskom tábore Calais."

Tablet.TV, 15. mája 2017 10:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Novootvorené múzeum zamerané na celosvetovú migráciu návštevníkom ponúka dve samostatné expozície a reflektuje životy utečencov a tých, ktorí našli svoje domovy v nových krajinách.

Cieľom tvorcov múzea je dať tváre a hlasy dosiaľ neznámej skupine migrantov, z ktorých každý má svoj unikátny príbeh a dôvody, prečo sa ocitol vo francúzskom tábore Calais.

Druhá výstava má v preklade názov „100 snímok migrácie“. Obsahuje fotografie zo súťaže vyhlásenej denníkom The Guardian. Na základe výzvy mali ľudia posielať snímky, ktoré znázorňujú to, čo v nich vyvoláva téma migrácie.

Londýnske Múzeum o migrácii možno nájsť v mestskej časti Lambeth, v centre The Workshop. Vstup pre návštevníkov je voľný.ODPORÚČAME TIEŽ:
VIDEO: Jeho plátnom je špinavé auto. Dielo vydrží do prvého dažďa
Janko Lehotský napísal takmer 500 piesní. Muziku má rád, lebo zbližuje
FOTO: Umenie ulice nemusí byť brak. Svedčí o tom výstava Magic City
Človek mohol byť v Amerike oveľa skôr, naznačujú nové dôkazy

KomentárePoužívaním stránok Webmagazin.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac