Cestovanie

Cyklotrasa SacraVelo predstaví stovky sakrálnych pamiatok

" Projekt spája štyri regióny dvoch susediacich štátov, poukazuje na sakrálne a prírodné hodnoty podunajského územia."

TASR, 8. marca 2018 14:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš
Finančné prostriedky vo výške 1,58 miliónov eur na výstavbu nových cyklotrás, značenie cyklosiete a na výstavbu cyklocentra v obci Báč využijú slovenskí partneri projektu SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja. Projekt sa realizuje v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.

Schválený rozpočet je 2,75 milióna eur, z toho 85 percent tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Projekt spája štyri regióny dvoch susediacich štátov, poukazuje na sakrálne a prírodné hodnoty podunajského územia a ponúka možnosť na ich pohodlné a bezpečné spoznávanie, ako aj možnosť ďalšej spolupráce medzi dvoma krajinami, podporuje kultúru, šport a udržateľný ekoturizmus, a tým aj zdravší životný štýl.

V uplynulých dňoch sa stretli zástupcovia všetkých zúčastnených strán – Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja, župy Győr-Moson-Sopron, župy Komárom-Esztergom, obcí Szil a Báč v maďarskom Győri. Informuje o tom web TTSK.

Maďarskí partneri majú v projekte k dispozícii 1,17 milióna eur, ktoré využijú na značenie cyklosiete SacraVelo, na výstavbu odpočívadiel na území dvoch žúp a výstavbu cyklocentra v obci Szil. Partneri spoločnými silami vytvoria prvky (online a offline), ktoré poskytnú informácie o sakrálnych pamiatkach a budú slúžiť pútnikom a turistom prichádzajúcich do regiónu, ale aj samotným obyvateľom dotknutých regiónov.

Komentáre