Biznis

Najväčší predajca dojčenského sortimentu posilňuje svoju pozíciu

"Najväčší predajca dojčenského sortimentu na území Čiech a Slovenska posilňuje svoju pozíciu."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 11. decembra 2017 15:33
Foto: ags 92, s.r.o.
Distribučná spoločnosť a zároveň majiteľ maloobchodnej siete a internetového obchodu predeti.sk kupuje trojku v predaji dojčenského sortimentu v ČR a SR.

Spoločnosť ags 92, s.r.o. kupuje časť závodu českej veľkoobchodnej firmy PICCOLLO spol. s r.o. a prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti aj maloobchodné predajne Kašpárek. Upevňuje tak svoju pozíciu najväčšieho malo a veľkoobchodného špecialistu v segmente dojčenského tovaru na území Čiech a Slovenska s plánovaným ročným obratom vyše 27 miliónov eur (700 mil. Kč).

ags 92, s.r.o. pôsobí na českom trhu už od roku 1992. Na Slovensko vstúpil v roku 2005 a dnes je vlastníkom známej značky predeti.sk a prevádzkovateľom dvanástich rovnomenných kamenných predajní a úspešného internetového obchodu. Po tejto akvizícii bude ags 92, s.r.o. prevádzkovať ďalších 5 predajní v Čechách a špecializovaný eshop. K tomu vlastní 1 predajňu na maďarskom trhu.

ags 92, s.r.o. predáva tovar pre budúcich rodičov a dojčatá, vrátane kočíkov, detských autosedačiek, odevov a potrieb na dojčenie. Je distribútorom globálnych značiek Philips Avent, Chicco, Concord, Oball, Bright Stars, Nattou, a mnohých ďalších. ags 92, s.r.o. ročne predá a distribuuje takmer 2 milióny výrobkov, vrátane vlastnej značky Petite&Mars, pričom tržby sa pohybujú na úrovni 18 miliónov EUR. Medzi odberateľov veľkoobchodu v Čechách i na Slovensku patria významné retailové siete ako sú Kaufland, dm drogerie markt, Tesco, ale aj a e-shopy ako Alza, feedo alebo Mall.

Spoločnosť PICCOLLO spol. s r.o. vznikla pred vyše 20 rokmi. Dětská divízia zastrešuje predaj značiek Valco, Skip-Hop, Hamax a tiež vývoj a predaj vlastnej značky G-mini. ags 92, s.r.o. začiatkom roka 2018 práve túto část spoločnosti Piccollo prevezme. Akvizícia zahŕňa aj kúpu dvoch predajní Kašpárek v Prahe na Černém mostě a na Zličíně a špecializovaného e-shopu kasparek-baby.cz.

Richard Vlček, konateľ spoločnosti PICCOLLO spol. s r.o. uviedol: „Už dlhšie sledujeme, že trh s tovarom pre najmenších potreboval konsolidáciu a naše prvé úvahy viedli k pripojeniu sa k niektorému maloobchodu s hračkami. Avšak ags 92, s.r.o. nás presvedčila a ako špecialista na dojčenský tovar a silný distribučný partner prináša dokonalú znalosť trhu. Pre segmentáciu a predaj jednotlivých značiek a tiež aj pre našich zamestnancov bude akvizícia jednoznačne prínosom. Naša spoločnosť Piccollo sa teraz bude naplno venovať rozvoju našej značky športového oblečenia LOAP.

Na českom, slovenskom a maďarskom trhu rastieme každý rok o viac ako desať percent. Kúpa predajní Kašpárek a distribúcie nových kvalitných značiek splnila našu snahu o ešte rýchlejší rast a zároveň sa skvelo včlení do nášho portfólia. Budeme mať už 18 predajní v troch štátoch, pričom úspešnú maloobchodnú značku Kašpárek v Čechách zachováme a využijeme pre ďalšiu expanziu,“ povedal k akvizícii Zdeněk Žáček, konateľ a vlastník ags 92, s.r.o. a doplnil: „Po akvizícii veľkoobchodu vznikne výrazne najväčší veľkoobchodný a distribučný tím v tomto segmente na českom a slovenskom trhu. Celkovo obe naše divízie budú zahrňovať viac než 240 zamestnancov. Verím, že plánovaný konsolidovaný obrat pre rok 2018 presiahne hodnotu 27 miliónov EUR (700 mil. Kč).

KomentárePoužívaním stránok Webmagazin.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac